|
|
|
|
(9.6km) 東涌市巴士總站乘36號巴士至白芒村站落車起步, 沿翔東路往前走至分岔路口轉右經大蠔煤氣檢察站至海邊轉左沿檢察站鐵欄邊前行至彎位前轉右接山路上山至老牛坑(或牛頭坑)入澗下降至開揚水源位大休. 休後續沿坑下降中途轉右邊山路至前無去路回牛頭坑轉上溯至大休位旁山路轉左, 又係前無去路又回牛頭坑續上溯至另一山路位轉左. 至榴花峒北坑入澗下降愉景灣馬路底水源位下午茶. 茶後續沿澗下降至水蠔灣濾水廠私家馬路轉右行至變電站入林. 穿林至濾水廠邊鐵絲網. 沿鐵絲網打左穿密林開路, 中途打左向下穿林至另一鐵絲網位轉右至鐵絲網窿位穿窿入小蠔灣污水處理廠. 穿閘出翔東路. 左走至愉景灣隧道收費廣場巴士站乘巴士往欣澳轉地鐵 20151231 Viewed: 485 times.
|
| 東涌市巴士總站乘36號巴士至白芒村站落車起步
DSCN3023 Viewed: 241 times.
|
| 落車後往前走, 白芒村口隧道在左
DSCN3024 Viewed: 159 times.
|
| 過白芒村口隧道轉左
DSCN3024a Viewed: 196 times.
|
|
|
|
|
|
沿隧道旁前行再上石級, 原來有工程 DSCN3025 Viewed: 164 times.
|
| 石級頂回望原來巴士站旁有路至石級位
DSCN3026 Viewed: 186 times.
|
| 石級頂是翔東路, 轉右前行
DSCN3027 Viewed: 204 times.
|
| 右望大蠔灣
DSCN3029 Viewed: 184 times.
|
|
|
|
|
|
沿翔東路邊前行
DSCN3030 Viewed: 186 times.
|
| 至一分岔路口轉右
DSCN3031 Viewed: 165 times.
|
| 蘇哥在路中等齊人後簡介是日路線
DSCN3032 Viewed: 191 times.
|
| 原來此路通往大蠔煤氣調壓及檢管站, 經檢管站 DSCN3034 Viewed: 251 times.
|
|
|
|
|
|
到大蠔灣前, 遠處相信是蓮花山
DSCN3035 Viewed: 167 times.
|
| 轉左沿鐵欄邊前行
DSCN3036 Viewed: 184 times.
|
| DSCN3037 Viewed: 178 times.
|
| 中途轉右接山路
DSCN3038 Viewed: 176 times.
|
|
|
|
|
|
DSCN3039 Viewed: 180 times.
|
| 上鐵橋過河
DSCN3040 Viewed: 259 times.
|
| DSCN3041 Viewed: 145 times.
|
| 過鐵橋後開始上山
DSCN3042 Viewed: 170 times.
|
|
|
|
|
|
DSCN3043 Viewed: 196 times.
|
| DSCN3044 Viewed: 229 times.
|
| 山路旁內膠線, 是電線嗎?
DSCN3045 Viewed: 208 times.
|
| 又路邊有張紙, 寫乜呢? 太怱忙無睇添
DSCN3046 Viewed: 173 times.
|
|
|
|
|
|
上一段山後一段平緩位
DSCN3048 Viewed: 150 times.
|
| DSCN3049 Viewed: 157 times.
|
| 一段平緩穿林路
DSCN3050 Viewed: 176 times.
|
| DSCN3051 Viewed: 183 times.
|
|
|
|
|
|
前望見前隊, 似乎又要往上扯山啦
DSCN3053 Viewed: 143 times.
|
| 又要上走
DSCN3054 Viewed: 180 times.
|
| 上一段後又沿山腰路前行
DSCN3055 Viewed: 179 times.
|
| 入澗?
DSCN3056 Viewed: 167 times.
|
|
|
|
|
|
原來山路經一澗, 過澗後仍有山路. 不過大隊真係入澗哩
DSCN3057 Viewed: 187 times.
|
| 入澗下降牛頭坑
DSCN3059 Viewed: 146 times.
|
| 似乎到一壁頂噃, 點落哩
DSCN3062 Viewed: 141 times.
|
| 原來右邊落, 排緊隊等緊, 有難度乎?
DSCN3062a Viewed: 203 times.
|
|